הכרויות באינטרנט: יתרונות וחסרונות – חלק א'

היכרויות באינטרנט בכלל ואתרי הכרויות בפרט הפכו מזמן לחלק בלתי נפרד מחיי הפנויים והפנויות באשר הם. הם חיים ובועטים, משתכללים ומציעים שפע של פיצ'רים ונראה כי הם עומדים להישאר חלק מחיינו זמן רב.

מכיוון שכך, חשוב שכל רווק או רווקה, גרוש או גרושה וכל אחד אחר המשתמש בשירותיהם יכיר ביתרונות ובחסרונות העיקריים של הכרויות באינטרנט. אז נתחיל ביתרונות:

קודם כל נתחיל בזה שכל אחד באתר הכרויות נמצא שם על מנת להכיר. זהו יתרון גדול בהתחשב בכך שאין עוד זירות חברתיות בהן אתם יכולים לדעת בוודאות שכולם אכן מעוניינים להכיר בני זוג.

יתרון נוסף הוא האפשרות לערוך סינון ראשוני של כל המועמדים מבלי לפנות אליהם או לשוחח עימם בכלל. עיון מעמיק בפרופילים השונים מאפשר לכם לסנן מלכתחילה את כל האנשים שלא מתאימים לכם מבחינת גיל, דת, ערכים, תחומי עניין או כל דבר אחר שלא נראה לכם.
כנ"ל לגבי הפרופיל שלכם: תיאור כנה של מי שאתם כולל פרטים שחשוב לכם שהצד השני ידע כגון השקפות עולם, ערכים ותחומי עניין מגדילים את הסיכוי שרק אנשים מתאימים יפנו אליכם .

לעיתים קרובות בעל הפרופיל מצרף תמונה או אפילו כמה תמונות לפרופיל שלו ואז המשפט: "העיניים הן ראי הנפש" מקבל משמעות כבירה. הרי היכולת לשייך דמות למילים היא חשובה מאוד בעולם ההכרויות הוירטואלי כיוון שכך ניתן לקבל מושג ברור יותר לגבי האדם שלפנינו.

גם האנונימיות הראשונית הקיימת אך ורק באינטרנט הינה יתרון חשוב שלא יסולא בפז כיוון שהאנונימיות הזאת מאפשרת גם לאנשים ביישנים לנקוט במהלכים שהם לעולם לא היו מעיזים לעשות פנים מול פנים. אין עוד מקום (בין אם מקום פיזי או סוג אחר של מדיה) המאפשר אנונומיות ברמה הזאת.

תרון חשוב נוסף הוא העובדה שבאינטרנט, אתם יכולים להכיר פנויים ופנויות שלעולם לא הייתם מכירים בשום דרך אחרת ולו רק בגלל שהמעגלים החברתיים או העסקיים היומיומיים שלכם לא מצטלבים או בגלל שאתם פשוט לא נמצאים באותו הזמן באותם המקומות.

ומה עם החסרונות? ובכן, כמו כמעט בכל דבר אחר, גם להיכרויות באינטרנט יש כמה. על כך בחלקו השני של המאמר…

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments