זהירות! אתרי הכרויות

מזל טוב! החלטתם שהיגיע הזמן למצוא את החצי השני שלכם. אתם וודאי יודעים שהאינטרנט היא הדרך הטובה והזמינה ביותר למצוא אהבה אז החלטתם להירשם לאתר הכרויות (או אולי לכמה אתרים..).
עד כאן הכל נפלא, נכון? אז זהו, שלא…

כמו בכל תחום אחר, גם אתרי ההיכרויות יכולים להוות פלטפורמה מצויינת לנוכלים שמחפשים אתכם ורוצים להפיל אתכם בפח. ככל שמספר האנשים המחפשים אהבה באינטרנט גדל, כך גדל גם מספרם של הנוכלים.

הונאות ב אתרי הכרויות די נפוצות ואם אתם חדשים בתחום ההכרויות באינטרנט, כדאי לכם להיות מודעים לעניין על מנת שתוכלו לנהוג בזהירות ולא חלילה ליפול קורבן להונאות האלה שישאירו אתכם עם לב שבור וחור גדול בכיס.

מדוע כל כך קל להונות אנשים ברשת האינטרנט?
רוב אתרי ההכרויות המקוונים לא מסננים אנשים וכמעט כל אחד יכול להצטרף ולהשתמש בשירותי האתרים האלה. המשמעות של זה היא שאתם אף פעם לא יכולים לדעת מי יצר עימכם קשר או עם מי אתם מדברים. במילים אחרות, אתם לא יכולים לבטוח באף אחד ברשת לגבי כמעט שום פרט: בחורה שפרסמה את התמונה שלה היא אכן בחורה? האם הבחור החמוד הזה, האם זה באמת הוא או שזאת תמונה של מישהו אחר? ואם זה אכן הוא, האם הוא באמת פנוי או שהוא רק "בודק את השטח"?

כל אחד יכול לפתוח כרטיס ולמלא איזה פרטים שהוא רוצה. מי בודק את זה? מי מוודא שהפרטים שפורסמו על ידי אותו אדם אכן נכונים?

אז מאלו הונאות כדי להיזהר?
יש כמה מקרים קלאסיים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה:
נניח שהכרתם מישהו / מישהי בחדר הצ'ט של אתר הכרויות כלשהו. אתם מצ'וטטים לכם כמה פעמים, נוצר קשר והלב מתחיל לעבוד… באחת השיחות הצד השני מספר לכם על איזו בעיה כספית שהוא נקלע אליה ומבקש את עזרתכם, "רק הלוואה לכמה ימים.. עד שישתחרר לי הכסף.."

או שמישהו שהכרתם באתר ההיכרויות מספר לכם על "הזדמנות חד פעמית" להצטרף אליו לאיזו השקעה בטוחה. הוא או היא טוענים שהם כבר הצטרפו אבל חסר להם קצת כסף לסכום המינימלי שצריך להשקיע ומציעים לכם "להתחלק"…

שימו לב גם להונאות טלפוניות אפשריות. הדרך הנפוצה ביותר היא שמישהו או מישהי שהכרתם באתר מבקש מכם להתקשר אליו. למחרת, אותו אדם "נעלם", אבל אז אתם מגלים שחויבתם במאות או אלפי שקלים עבור שיחות טלפון.

היזהרו גם מההונאות הניגריות למיניהן. אתם מכירים גברים או נשים באתר הכרויות ומטבע הדברים מחליפים כתובות מייל. אחרי כמה התכתבויות, אתם מקבלים מייל אנונימי המודיע לכם שקרוב משפחה רחוק שלכם נפטר והוריש לכם את רכושו אך על מנת לקבל את הירושה, אתם צריכים לשלם סכום מסוים לטיפול בניירת.
נוסח נוסף של המייל: זכיתם בהגרלה כלשהי, ועל מנת לקבל את הפרס, עליכם לשלם את הוצאות המשלוח.
זהירות! מיילים מסוג כזה יש למחוק מייד!

אז מה עושים? נזהרים
משום מה, גם אנשים שבחיי היום יום נחשבים לספקנים, עלולים ליפול בפח שזה מגיע לענייני הלב. הנוכלים מכירים בכך ולכן באתרי הכרויות יש לשים לב שבעתיים לכל דבר מחשיד.

לא צריך לפחד מאתרי הכרויות. צריך רק להיות זהירים: לא למהר לבטוח בצד השני, לטרוח ולהכיר אותו יותר לעומק, לברר פרטים, לפגוש אותו פנים מול פנים על מנת לוודא שהאדם שפרסם את פרטיו באתר הוא אכן אותו אדם.
חשוב לא להתבייש לשאול שאלות ולהצליב מידע. אחרי הכל, עדיף להיות זהיר מראש מאשר ליפול בפח ולהצטער אח"כ. בהצלחה!

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments