דייט ראשון: מה המטרה ואיך משיגים אותה

כולנו מכירים את האמרה "יש רק הזדמנות אחת לעשות רושם ראשון", נכון? ובכן, האמרה הזאת נכונה פי כמה וכמה שמדובר בדייט ראשון. נכון שקורה שיש דייט ראשון נוראי ואז קורה משהו שהופך את הקערה על פיה, אבל באופן כללי, "נפילה" בפגישה ראשונה פירושה שזוהי גם הפגישה האחרונה.

הלוואי שהיה מין מתכון לפגישה מוצלחת, מעין מפת דרכים שאם תעבדו לפיה – מובטח לכם שכל פגישה תהיה מוצלחת מאין כמוה. אבל אין מתכון כזה. פגישות לא מוצלחות הן בלתי נמנעות, אבל עם תכנון נכון, בהחלט ניתן לצמצם את מספרן.

המפתח לתכנון דייט ראשון הוא להבין את מטרת הפגישה: להכיר את הצד השני קצת יותר טוב על מנת שתוכלו להחליט אם תרצו להיפגש עימו שוב. זה הכל! שימו לב שלא אמרנו שום דבר לגבי סקס. ברור שיתכן מצב שבו הפגישה הראשונה תוביל ליחסים אינטימיים, אבל אם זאת המטרה הראשונית שלך בדייט, די ברור ששאר הטיפים לא יתאימו לך.

עד כמה שהרעיון נשמע פשוט, הוא גאוני. כל אדם אינטליגנטי יודע שגם דייט קצר יספיק לנו לדעת האם אנחנו מעוניינים להיפגש שוב עם אותו אדם או לא, כי עם יד על הלב, אין הרבה פגישות ראשונות בהם אנו חשים שבאמת אנחנו מעוניינים במערכת יחסים עם היושב מולנו, נכון? לכן, תכננו מראש להיפגש לפגישה קצרה בלבד (כ- 30 דקות) וכך אם לא מתאים לכם – תוכלו לסיים אותה ללא בעיה.

אחרי שהבנו מהי המטרה שלנו, די ברור שלא כל מקום יתאים לדייט ראשון. אנו זקוקים למקומות בהם נוכל להבין במהירות מיהו האדם העומד מולנו והאם נרצה להיפגש עימו שנית, נכון? בנוסף, כדאי לעשות הכנה עצמית לפני הדייט. כך מובטחת לכם נקודת פתיחה טובה יותר. אז קבלו טיפים מנצחים לדייט ראשון:

1. היפגשו בבית קפה שקט ונעים (או טיילו בפארק או על חוף הים) והשתדלו להימנע ממקומות הומים מידי. במקומות רועשים יהיה קשה לכם להתרכז במטרה שלכם בגלל הסחות דעת שונות. זכרו: המטרה היא להחליט האם להמשיך לדייט שני או לא, ולא לראות ולהראות.

2. היו אתם עצמכם. טבעי שאתם מעוניינים להרשים את הצד השני אבל הרשימו אותו במסגרת האישיות האמיתית שלכם. אל תעמידו פנים שאתם מישהו אחר על מנת שגם הוא יוכל להבין מי אתם באמת.

3. גלו פתיחות לקבל את האחר. הדייט שלכם לא חייב להיות דומה לכם. להפך! מסתבר שברוב מערכות היחסים המוצלחות, בני הזוג אינם דומים זה לזה אלא דווקא משלימים זה את זה.

4. ספרו על עצמכם, שאלו שאלות ושימו לב לשפת הגוף. מבלי להפחית בדבר חשיבותה של התקשורת המילולית, לעיתים דווקא שפת הגוף מספרת הרבה יותר. שימו לב לתנועות ולהבעות של הצד השני. לעיתים דווקא אלה יסייעו לכם להגיע להחלטה: נפגשים שוב או לא.

5. בסוף הדייט, ידעו את הצד השני בדבר כוונותיכם. אם אכן אתם מעוניינים להיפגש שוב, אמרו לצד השני שנהניתם בחברתו והראו לו כי אתם מעוניינים. אל תחששו מפני דחייה! זכרו: בזוגיות מדובר בהתאמה הדדית וחשוב שהרצון להמשיך בקשר יהיה הדדי.

שיהיה בהצלחה!

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments