זירת ההכרויות המודרנית – מה השתנה?

זירת ההכרויות המוכרת לכולנו היום שונה בתכלית לעומת זירת ההיכרויות של הדור הקודם. אם בעבר הלא רחוק הדרך להכיר בן/בת זוג לקשר רציני (ונישואים) היתה בעיקר דרך משפחה או מכרים קרובים, הרי שבימינו, הדרך הפופולארית (ולפעמים גם היחידה) בה בוחרים הפנויים והפנויות להכיר בן זוג לחיים היא אתרי ההכרויות.

הקצב המהיר המאפיין היום את החיים של כולנו משפיע על תחומים רבים בחיינו ובתוכם גם על תחום ההכרויות. סדר היום שלנו בנוי ממשימות שיש להספיק כנגד השעון המתקתק, ואין זה מפתיע, אם כן, שרבים מהפנויים והפנויות מגדירים גם את תחום ההיכרויות כעוד משימה שיש לבצע במהירות וביעילות.

כאן נכנסים לפעולה אתרי ההכרויות. בתחילת דרכם, אתרי ההיכרויות נתפסו כמקום בו מסתובבים כל מיני לא יוצלחים אשר לא מסוגלים למצוא אהבה בשום דרך אחרת. אבל היום, שהאינטרנט תופס מקום של כבוד בכל תחום אחר בחיינו, אין זה פלא שגם הפופולאריות של אתרי ההכרויות תפסה תאוצה והם המקום המועדף להיכרויות על רבים מהפנויים והפנויות.

אם בעבר, ההכרויות שלנו היו מוגבלות בעיקר לאנשים שהמשפחה או החברים הכירו לנו, הרי שהיום, אתרי הכרויות מאפשרים לכל אחד ואחד מאיתנו להכיר תוך זמן קצר ביותר עשרות בני זוג פוטנציאליים, ללא צורך בתיווך של צד שלישי. אנו אדונים לעצמנו ובוחרים בעצמנו מי מתאים לנו (וזאת מבלי להסתמך על חוות דעתה של הדודה למשל…).

בנוסף, אתרי ההכרויות מאפשרים לנו לפלח את החברים באתר על פי הקריטריונים שאנו מחליטים, דבר המעלה את סיכויי ההצלחה שלנו וחוסך מאיתנו עוגמת נפש של פגישה עם מישהו שלא מתאים לנו באופן בסיסי.

נקודה חשובה נוספת היא הזמן. ציינו כבר שהיום אנחנו חיים בקצב מסחרר, מנסים להספיק הכל… או במילים אחרות: לכולנו אין זמן. רבים מאיתנו חוזרים הביתה בשעה מאוחרת, ולמי יש כוח לצאת לדייטים מיותרים…
גם כאן אתרי ההכרויות באים לעזרתנו. אתרי הכרויות פועלים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. לא צריך להתלבש, לא צריך אפילו לצאת מהבית. כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להתיישב מול המחשב, בכל זמן המתאים לנו, לעבור על שפע החברים באתר, לסנן ולהתחיל להכיר…

אך דווקא בגלל הקלות בה ניתן להכיר בני / בנות זוג פוטנציאליים, אנו עלולים לטעות ולהפוך בררנים יתר על המידה. התוצאה של טעות כזאת תהיה שבסופו של דבר נישאר לבד כיוון שתמיד נתהה שאולי במרחק קליק אחד קיים מישהו יותר מתאים, יותר מוצלח, יותר נאה…

עלינו לזכור שגם עולם ההיכרויות המודרני מורכב בעצם מבני אדם, וכל אחד מחברי האתר הוא עולם ומלואו, בדיוק כמונו, ולפעמים שווה לנו לתת צ'אנס גם למישהו שעל פניו לא נראה לנו "מושלם", ולהכיר אותו יותר לעומק. לעיתים קרובות נגלה אצלו צדדים שימצאו חן בעיננו (וגם אם לא, לא קרה שום אסון…). כך נוכל להפיק את המיטב מזירת ההיכרויות המודרנית וליהנות רק מהיתרונות שהיא מציעה מבלי להיכנס למלכודת הבררנות.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments