בזוגיות או לבד? אל תשכחי לטפח את עצמך…

האם זוגיות משפיעה על הרצון שלנו, הנשים, לטפח את עצמנו? בהחלט שאלה טובה והתשובה נעוצה באופי האישי של כל אחת מאיתנו. נשים שונות מגיבות באופן שונה למצבים שונים בחיים. יש כאלה שדווקא מצב רוח טוב גורם להן לרצון להשקיע בעצמן יותר ואילו אצל אחרות זה בדיוק להפך. הן מרגישות שטיפוח עצמי יתרום להעלאת המורל האישי ועל כן משקיעות בעצמן דווקא ברגעים הקשים.

אצל נשים הנימנות על הקבוצה הראשונה, הטיפוח העצמי בשיאו בכל פעם שהן מרגישות בשיאן, בין אם הן מחוזרות, בעלות הישגים מקצועיים או סביבה מפרגנת. הביטחון העצמי שלהן משפיע באופן ישיר על הרצון והחשק שלהן בטיפוח ההופעה החיצונית. אבל אצל נשים אחרות הדבר פועל בדיוק להיפך. ברגע שהביטחון העצמי שלהן בנסיגה והן מרגישות מדוכדכות – דווקא אז הרצון שלהן בטיפוח גובר. מדוע זה קורה? כיוון שכאישה מוצאת את הדבר שבאמצעותו היא מרגישה טוב יותר, הדבר יוצר אצלה דימוי גוף חיובי המשפיע באופן ישיר על הרגשתה ועל הדימוי הכללי שלה. לכן ברגעים הקשים, נשים אלו יחפשו את הדבר שיגרום להן להרגיש טוב יותר עם עצמן ויעודד אותן, בין אם מדובר בבגד חדש, תסרוקת חדשה, תכשיט או כל דבר אחר המשפיע עליהן לטובה.

וכאן בדיוק נכנס העניין של השפעת הזוגיות על הטיפוח האישי. בתקופות שאנחנו לבד, ללא בני זוג, על כל אחת זה משפיע באופן שונה. נשים מהקבוצה השנייה ישימו דגש גדול יותר על המראה החיצוני והטיפוח האישי, ואילו הראשונות עלולות להשאב אל תוך תחושת בדידות לא נעימה וישדרו זאת לסביבה החיצונית.

על אף שאנחנו יודעות שלהופעה החיצונית שלנו השפעה רבה על הרושם הראשוני, לא תמיד אנחנו מצליחות להביא את עצמנו למצב של טיפוח אופטימאלי. כשאנחנו מצוברחות או לא מרגישות בשיאנו, לחלק מאיתנו יש לנו נטייה "לחפף" בטיפוח האישי שלנו. אך זהו מעגל קסמים שכזה. ברגע שאנחנו לא מטופחות כפי שהיינו רוצות להיות, זה משפיע על ההרגשה הכללית שלנו והאנרגיות אותן אנחנו משדרות כתוצאה מההרגשה הכללית שלנו הן פחות טובות וחיוביות.

על מנת לשבור את אותו מעגל קסמים, גם בתקופות שאנחנו לא תמיד אנחנו מרגישות טוב עם עצמנו, חשוב שנמשיך להעניק לעצמנו את ההרגשה המקסימאלית. ברגע שניסחף אל אותה הרגשה לא טובה ונשדר זאת כלפי חוץ, נמשוך אלינו את אותם דברים בהתאם. על פי מחקרים שנעשו, המשיכה הרבה ביותר היא אל אנשים אסרטיביים, בעלי השפעה טובה שמשדרים מצד אחד שמחה ורוגע ומצד שני שליטה וכוח.

כבני אדם, למראה החיצוני יש השפעה רבה עלינו ואנו נוטים לייחס לאנשים שנראים טוב תכונות חיוביות. אנשים בעלי תכונות חיוביות או לפחות כאלה שמצטיירים כך, יוצרים רצון מצד אנשים אחרים להיות בקרבתם. לכן, גם אם לא תמיד יש לנו מצב רוח ואנחנו לא מרגישות במיטבנו, חשוב להתמיד בהופעה נאה, כזאת שתשפר את המצב רוח של עצמנו וכתוצאה מכך את ההשפעה שלנו על הסביבה. כמובן שלא צריך לצאת מגדרנו ולעבור מסע של טיפולי בוטוקס, הגדלת חזה וכדומה, אבל דגש על הופעה נאה ולא מוזנחת בהחלט תעשה את העבודה.

אז גם אם כרגע את לבד – אל תזניחי את עצמך. להפך. פנקי, טפחי והשקיעי בעצמך בשבילך. ככה תרוויחי פעמיים: גם תרגישי טוב יותר וגם חוקי המשיכה יעבדו לטובתך. את תגלי כי כאשר את במיטבך, מצב רוחך והביטחון העצמי שלך מקרינים על הסביבה ובני אדם נמשכים אלייך ומעוניינים בחברתך יותר. אז אם את מחפשת זוגיות חדשה, כדאי לך לעשות הכל על מנת לשדר חיוביות ואופטימיות.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments