צ'אט באתרי הכרויות

חלק נכבד מהתקשורת שאנו מבצעים היום נעשה דרך האינטרנט, בין אם זה ביצוע פעולות בנקאיות או התעדכנות בחיי החברים שלנו בפייסבוק. האינטרנט מאפשר לנו להתעדכן ולעדכן פרטים מחיינו ומחיי הקרובים לנו ללא צורך לשוחח בטלפון או להיפגש. הכל נעשה על גבי הפס הרחב.

טבעי, אם כך, שגם תקשורת לצורך הכרויות תתבצע באותה דרך, ואכן, אין היום אתר הכרויות (בין אם הכרויות חינם או בתשלום) שלא מציע לגולשיו מערכת צ'אט משוכללת ליצירת קשר ראשוני עם הצד השני.

למרות שמדובר באמצעי תקשורת ככל אמצעי תקשורת אחר, רבים נוטים להפחית בכוחו של הצ'אט באתרי הכרויות ולא להעריך את תרומתו ביצירת הקשר הראשוני. משום מה, רבים לא יודעים שחשיבות השיחה בצ'אט רבה, כיוון שדרכו נעשית ההתרשמות ההדדית הראשונית בין שני בני הזוג (לאחר ההתרשמות מהפרופיל האישי כמובן) והתרשמות זו היא זו שתקבע האם יהיה לקשר המשך, כלומר מפגש לדייט, או לא.

אם עד היום לא ייחסתם חשיבות לאופן השיחה בצ'אט והחשבתם אותו כעוד מכשול שיש לעבור בדרך לדייט הנכסף, כדאי שתתחילו לשנות גישה ולתת לו את הכבוד המגיע לו. להלן שלושה טיפים לשיחה מוצלחת בצ'אט:

1. משפט הפתיחה – רבים מאיתנו לא יודעים כיצד להתחיל שיחה בצ'אט ורובינו פשוט רושמים "היי" סתמי. אמנם הצ'אט נועד למסרונים קצרים אבל ל-"היי" אין ממש שום משמעות. מומלץ שתכינו לכם שניים-שלושה משפטי פתיחה בהם תוכלו להשתמש. משפט פתיחה מוצלח יכול להיות למשל: "היי, שמי _____. ראיתי את הכרטיס שלך ומאוד מצא חן בעיניי מה שרשמת לגבי ה-________".
כפי שניתן לראות, המשפט מציג את הכותב ומוסיף גם משהו לגבי זה שפונים אליו. משפט כזה מהווה גם נקודת פתיחה טובה לשיחה כיוון שצויין בו משהו ספציפי להתייחסות של הצד השני.

2. אל תקמצו במילים – כפי שציינו, הצ'אט במהותו נועד להעברת מסרונים קצרים מיידיים, אבל אם כל התגובות שלכם תהיינה בנות מילה אחת, יש סיכוי טוב שהשיחה תסתיים במהרה.
אין צורך לכתוב את מגילת העצמאות אבל תשתדלו להיות קצת יותר נדיבים במידע. בכל מקרה, שימו לב שהתשובות תהיינה רלוונטיות לנושא השיחה.

3. התייחסו ברצינות לשיחה – אמנם מדובר בצ'אט ולא בשיחה פנים מול פנים, אבל זכרו שהצד השני מצפה לתגובות. בניגוד למיילים למשל, הצ'אט משמש פלטפורמה לשיחות מיידיות ואם לא תענו באופן מיידי כאשר מתכתבים איתכם, הצד השני יתייאש וינתק.
נקודה נוספת שיש לשים עליה את הדעת היא אופן התנהלות השיחה. כבדו את הצד השני, ענו תשובות קורקטיות ושאלו שאלות ענייניות, ממש כמו בשיחה פנים מול פנים. יש כמובן מקום להומור, רק בלי להגזים.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments