אתרי הכרויות: יתרונות וחסרונות – חלק ב'

בחלקו הראשון של המאמר הבאנו כמה מהיתרונות הבולטים של הכרויות באינטרנט ובעיקר של אתרי הכרויות. כנראה שמליוני פנויים ופנויות בעולם כולו זיהו את היתרונות הטמונים בשיטת ההכרויות הזאת כיוון שכל המחקרים שנעשו בנושא מראים על מגמת עליה מתמדת במספר החברים באתרים אלה.

אך בצד כל היתרונות, גם לאתרי הכרויות ישנם כמה חסרונות. למרות זאת, אין מה להיבהל כיוון שאת רובם ניתן לפתור בקלות עם מעט תשומת לב. להלן העיקריים שביניהם:

החיסרון הראשון נוגע לאופי המיוחד של הכרויות באינטרנט. ההחלטה האם מישהו מוצא חן בעינינו או לא מבוססת כולה על מה שהוא רשם בפרופיל האישי שלו ועל הדרך בה הוא בחר להציג את עצמו. אבל החלטות כאלה הינן מנוגדות לאינסטינקטים הטבעיים שלנו, שהרי במציאות אנו מבססים את דעתנו על אדם כלשהוא על סמך דברים נוספים כמו מראה חיצוני, שפת גוף, הבעות פנים, טון הקול ועוד. כשמדובר על הכרויות באינטרנט – כל אלה די הולכים לאיבוד.
הפיתרון: אם מצאתם מישהו / מישהי נחמדים – שוחחו איתם בטלפון טרם הדייט הראשון. השיחה לבדה תעניק לכם עוד קנה מידה לבחינת החלטתכם. במידה ושיחת הטלפון חיזקה את דעתכם החיובית על אותו אדם, קבעו לצאת לדייט וגם אז, פקחו עיניים ואוזניים. שימו לב לא רק לנאמר אלא גם לשפת הגוף ולהבעות הפנים המהווים אספקטים נוספים לאישיותו של הדייט שלכם.

חיסרון נוסף הינו העובדה שאתרי היכרויות הינם מדיה אינטרנטית. מכאן שאנחנו מוגבלים להכרויות אך ורק עם אנשים שגם מבלים את זמנם באינטרנט. אז נכון שלפי כל המחקרים אתרי היכרויות הינם הדרך המועדפת על רוב הפנויים והפנויות להכרויות, אבל עדיין יתכן שדווקא האחד או האחת שנועדו לנו אינם שם. הפיתרון: אם אתם באמת רציניים, מומלץ לכם שלא להגביל את עצמכם אך ורק לאינטרנט אלא לנסות ולהכיר גם בדרכים אחרות, מסורתיות יותר.

הנקודה האחרונה אליה נתייחס במאמר זה איננה בדיוק חיסרון אלא הבנה בסיסית מוטעית שיש לחלק נכבד מהאנשים לגבי אתרי הכרויות. רבים מחליטים להירשם לאתר הכרויות זה או אחר על סמך מראהו של האתר או המלצה מחברים או סתם איזו תחושה טובה לגביו. האמונה שכל אתרי ההיכרויות הינם דומים זה לזה גורמת לכך שרבים מאמינים שמספיק לבחור אתר, להצטרף אליו וזהו. הרי הכל אותו הדבר. וזוהי בדיוק הטעות! אתרי הכרויות אולי ניראים דומים כלפי חוץ אבל מבחינת תוכן, הם יכולים להיות מאוד שונים זה מזה. על מנת שבאמת תרגישו שייכים ותוכלו להכיר אנשים שמתאימים לכם, עליכם להירשם לאתרים הנכונים. הפיתרון: בדיוק כמו במקרה של בארים או מועדונים, גם לאתרי הכרויות שונים יש נטיה למשוך סוגים שונים של אנשים. לעיתים, דפדוף חטוף באתר יעיד על אופי האנשים "שמסתובבים" בו אבל לפעמים זה לא מספיק ונידרשת בחינה מעמיקה יותר של מספר פרופילים על מנת להגיע למסקנה הנדרשת.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments