הכרויות בפייסבוק – האם זהו סוף עידן אתרי ההכרויות?

אין מי שלא מכיר את פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם. כולם היום מדברים פייסבוק, מצלמים פייסבוק וכותבים פייסבוק, אבל האם פייסבוק הינה באמת המקום הבא למצוא את החצי השני שלכם?

אין ספק שרבים מהפנויים והפנויות מאמינים שכן. מחקרים שנעשו בנושא מראים שלמעלה מ- 45% מהמשתמשים בפייסבוק עושים זאת בראש ובראשונה על מנת להכיר. מדוע? ובכן זה די ברור. הפייסבוק מעניק להם את כל המידע הראשוני החשוב לו הם זקוקים: קודם כל תמונות של ה"מועמד/ת" גם סולו וגם עם חברים או משפחה. כולם יודעים כבר שההמלצה הראשונה למיי שמנסה את מזלו ב אתרי הכרויות היא להוסיף לפחות תמונה אחת לפרופיל האישי כיוון שאין טוב ממראה עיניים.

למי שמתעמק קצת יותר, מעבר לתמונות, ניתן לגלות בפייסבוק המון פרטים נוספים כמו היכן אתם גרים, מה למדתם, היכן אתם עובדים, איפה אתם מבלים ועם מי אתם מסתובבים. כל המידע הזה זמין בקלות ומהווה איפורמציה חשובה למי שמחפש הכרויות בפייסבוק.

יתרון נוסף הוא שגם אם היגעתם לפרופיל פרטי של מישהו או מישהי שפתוח רק לחברים, ישנם סיכויים טובים שאם תשלחו בקשת חברות הם יאשרו אתכם כי צבירת חברים בפייסבוק הפך כבר מזמן לספורט לאומי.

אבל אליה וקוץ בה. כאשר תחליטו לפנות למישהו או מישהי שמצאו חן בעיניכם, רוב הסיכויים שעוד לפני שהם יענו חזרה, גם הם יחטטו לכם בפרופיל האישי שלכם. השאלה היא האם אתם באמת רוצים שהם יחשפו באופן מיידי לכל מה שהעלתם לדף האישי שלכם? הרי די ברור שחלק מהמידע בדף הפייסבוק שלכם מאפשר להם לגלות עליכם גם דברים שלא הייתם רוצים לגלות, בטח לא לפני הדייט הראשון, נכון?

בניגוד לפרופיל שלכם באתר הכרויות, שם אתם מכוונים את המידע שאתם מעלים במיוחד לבני זוג פוטנציאליים (ועל כן דואגים שהוא יהיה מחמיא ויציג אתכם באופן אטרקטיבי ככל האפשר), המידע שהעלתם לדף בפייסבוק כולל כל מיני פרטים שנועדו לכלל החברים שלכם ולא בטוח שהוא יעשה את העבודה כמו שצריך כשמדובר בהכרויות.

אז מה עדיף: אתרי הכרויות או פייסבוק?
לדעתי, בכל מה שקשור להכרויות, לא כדאי להגביל את עצמנו לדרך אחת ויחידה. האינטרנט מאפשר לנו להכיר בני זוג בדרכים שונות ונראה כי השילוב של כל הדרכים הוא אופטימלי כיוון שהוא מאפשר חשיפה מקסימאלית לבני זוג פוטנציאלים. עדין נראה כי אתרי הכרויות הם הדרך הטובה ביותר להכיר כיוון שהיא מכוונת מטרה (כל מי שנרשם לאתר הכרויות עשה זאת במטרה להכיר, בניגוד לפייסבוק למשל ששם אנשים נמצאים גם מסיבות אחרות ומגוונות). אבל בהחלט ניתן להשתמש גם בפלטפורמה של הפייסבוק כי לעולם לא תוכלו לדעת היכן תמצאו את החצי השני שלכם.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments