איך לקבל יותר פניות באתרי הכרויות?

גם אם אתם לא מודים בכך, כנראה שרובכם כבר פתחו כרטיס אישי באיזשהו אתר הכרויות אקראי כלשהו. כנראה גם יצא לכם לשלוח מסר למישהו או אולי אפילו קיבלתם כמה הודעות מאחרים, אבל כפי שוודאי שמתם לב, רוב הזמן, אין שום תגובה.

למעשה, ממחקרים שנערכו בנושא מסתבר שרק 32% מהפניות שאנו שולחים באתרי הכרויות זוכות למענה. המחקרים ניתחו מליוני הודעות שנשלחו בכמה אתרי הכרויות גדולים ועלו על כמה מגמות מעניינות שבוודאי יתנו לכם ערך מוסף בכל הקשור להכרויות באינטרנט.

ונתחיל משאלת השאלות, שבוודאי התעוררה אצליכם לא פעם: מה עדיף: הודעות ארוכות או הודעות קצרות?

אתם מדפדפים להנאתכם בין הפרופילים באתר, עוברים אחד ועוד אחד, ולפתע: בום! אתם נעצרים ופשוט לא יכולים להמשיך הלאה: איזה עיניים יפות, חיוך כל כך מקסים… ואתם מרגישים שאתם פשוט חייבים לשלוח הודעה. אז אתם מקליקים את "שלח הודעה" ואז מתחילה ההתלבטות: מה כדאי לי לרשום? האם לשלוח הודעה ארוכה המסבירה לפרטי פרטים מדוע אתם מתאימים זה לזה או שאולי עדיף להסתפק בהודעה קצרה שתעורר את הצד השני לפתח שיחה עמוקה יותר?

מסתבר שזוהי אחת מהסוגיות העיקריות שנבחנו במחקרים שציינו למעלה. אבל קודם, הבה נבחן כמה סטטיסטיקות שעלו מהמחקר:
– 16% מההודעות שנשלחו מכילות מעל 2000 תוים, או במילים אחרות, בסביבות 400 מילים.
– להודעות שנשלחות על ידי גברים יש 50% פחות סיכוי לקבלת תגובה בהשוואה להודעות שנשלחו על ידי נשים.
– שמדובר בהודעה הראשונה, האורך הממוצע עומד על כ- 750 תוים.

עם זאת, הסטטיסטיקות הללו לא עונות על השאלה האם הודעות ארוכות יותר מגדילות את הסיכויים לקבלת תגובה או לא. על מנת לענות על השאלה הזאת, המחקרים בחנו את תגובותייהם של הגברים והנשים להודעות שנשלחו אליהם והיגיעו למסקנה מעניינת: הודעות ארוכות יותר מגדילות את הסיכוי לקבלת תגובה מ- 22% לכ- 35% . אז האם כדאי להשקיע ולשלוח הודעות ארוכות? ממש לא. מדוע? כיוון שאומנם להודעות ארוכות יש סיכוי גבוה יותר לקבלת תגובה, אבל כמה הודעות ארוכות כאלה תהיו מסוגלים לשלוח: 10? 20? זה לא פשוט בכל פעם לנסח הודעת אישית ארוכה… ומה שעלול לקרות הוא שבסופו של דבר אתם תשלחו פחות הודעות והסיכויים שלכם לקבלת תגובה לא רק שלא יעלו אלא אפילו ירדו.

כמובן שבמקרה שאתם "נעולים" רק על אשה אחת או רק על גבר מסויים, מומלץ לכם להתאמץ ולשלוח לו/לההודעה ארוכה ומושקעת. אבל אם אתם מעוניינים "לירות לכל עבר" – שלחו הודעות קצרות וממצות.

ככל שההודעות קצרות יותר – כך טוב יותר. המחקרים שבחנו את ההתנהגות של פנויים ופנויות באתרי ההכרויות מצאו כי בשעה אחת ניתן לשלוח 11.4הודעות קצרות, של לא יותר מ-50 תוים, שיניבו כ- 3.4 תגובות בממוצע. לעומת זאת, שליחת הודעות ארוכות, של כ- 2600 תוים, לוקחת יותר זמן כך שבשעה ניתן לשלוח רק 3 הודעות כאלה אשר מניבות כ- 1.7 תגובות בממוצע. לכן, למרות שבמקרה של הודעות ארוכות הסיכוי לקבלת תגובה גדל, מספר התגובות שתקבלו בפועל קטן.

0 0 votes
Article Rating
מנוי
קבל התראות
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments